Haber

Vatandaşlar depremde hasar gören caminin yıkılıp yeniden yapılmasını istiyor.

-Vatandaşlar depremde hasar gören caminin yıkılıp yeniden yapılmasını istiyor.

KAHRAMANMARAŞ – Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde 6 Şubat’ta meydana gelen depremde hasar gören Göksun Ulu Camii tehlike oluştururken, vatandaşlar yıkılıp yeniden yapılmasını talep etti.

Cumhuriyetin ilk yıllarında yapılan Göksun Ulu Camii, 6 Şubat’ın merkez üssü Elbistan’da öğle saatlerinde meydana gelen 7.6 büyüklüğündeki depremde hasar gördü. Duvarları ve içindeki kalıntılarla caminin tehlike oluşturduğunu belirten vatandaşlar, yıkılmasını talep etti. Caminin tarihi bir özelliğinin bulunmadığına değinen vatandaşlar, yıkımın ardından yeniden yapılabileceğini kaydetti.

Minarenin yarısının yıkıldığını belirten vatandaşlardan Ali Bakıcı, “Caminin tarihi eser olduğu için restore edileceği söyleniyor ama tadilata gerek yok. Camide çok sayıda kalıntı var. hasar ve içindeki sütunlarda hasar var. Caminin altına dükkan yapılırsa geliri caminin giderlerini karşılar” dedi.

Vatandaşlardan Ramazan Şahan, “Tarihi bir özelliği yok. Dışarıdan baktığımızda caminin duvarlarının nasıl olduğunu görüyoruz. Uçarken ben bu caminin içindeydim ve caminin içinde bir cam vardı. Namaz kılarken deprem oldu, biz de kendimizi dışarı attık.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu