Haber

“Türkiye Tek Yürek” yardım kampanyası

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, “Türkiye Tek Yürek” yardım kampanyasına 3 maaş bağışladığını açıkladı.

Türkiye, KKTC ve Azerbaycan’dan 213 ulusal ve uluslararası televizyon ile 562 radyonun katılımıyla “Türkiye Tek Yürek Kampanyası Ortak Yayını”na telefon eden Tatar, KKTC’de çeşitli kampanyalar düzenlendiğini söyledi.

Kampanyalarda 1000 konteyner ev için bağış toplandığını vurgulayan Tatar, “Bu vesileyle Türk halkına geçmiş olsun diyorum. Adıyaman’da voleybol takımımız da enkaz altında kaldı. 24 çocuğumuzu kaybettik. , Toplam 50 kişi var. Dualarımız Türkiye ile. “Aylık maaşımı bağışlıyorum. İnşallah bu yaraları birlikte saracağız. Biz güçlü bir milletiz, her zaman olduğu gibi Türkiye’nin ayrılmaz bir parçasıyız.” dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş da ortak yayına bağlandı

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş da ortak yayına bağlanarak Türk milletinin güçlü bir millet olduğunu vurguladı.

Erbaş şunları söyledi:

“Bu kardeşlik ruhuyla inşallah yaralarımızı saracağız. Diyanet İşleri Başkanlığı olarak binlerce kadın ve erkek görevlimiz, 600 tır insani yardım malzemesi ve 500’ü aşkın servis aracımızla milletimizin yanında olduk, Depremin ilk anından itibaren arama kurtarma ekiplerimiz, geçen hafta cuma günü bir kampanya başlatmıştık, “Bu kampanyada 310 milyon nakdi yardım oluştu ve bu yardımı AFAD’a aktarıyoruz. Türkiye Diyanet Vakfımız bugüne kadar 400 milyon lira harcadı. Üç maaşımı da bağışlıyorum.”

ulubey-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu