Teknoloji

Yapay Zeka Destekli ‘Alışveriş Botu’ Amazon’a Geliyor

Yapay zekanın her yere hızla adapte olduğu günümüzde e-ticaret devi, Amazon da günümüz trendini takip etmek için harekete geçiyor gibi görünüyor. Çünkü platform tarafından yayınlanan bazı iş ilanları Amazon’a gönderiliyor. ChatGPT benzeri bir sistem geleceğini ortaya koyar. Gelin bu gelişmeye birlikte yakından bakalım.

Amazon’un iş ilanlarına bakıldığında, Amazon Search’ün makine öğrenimi yoluyla yeniden geliştirmeyi içerir. Arama hizmetinin “etkileşimli bir konuşma deneyimi” sunacağını söyleyen iş ilanları, aslında Amazon’un ne yapmak istediğini ortaya koyuyor. Pekala, öğeler alındıktan ve Amazon Arama’daki çalışma tamamlandığında, kullanıcı ne deneyimSunulacak mı?

Yapay zeka, aradığınızı bulmanıza ve eserler hakkında bilgi almanıza yardımcı olacak!

Amazon’un yapay zeka destekli yeni Arama hizmeti, kullanıcıların aradığı bir yapıttır sanal asistana sor , bir iş bulmalarına, eserleri karşılaştırmalarına ve kendi özel tekliflerini almalarına yardımcı olacaktır. Böylece Amazon, kullanıcıya birisinin kendisiyle ilgilendiğini hissettirecektir. Bir mağazada nasıl görevliden yardım alıyoruzAmazon da benzerini sunacak.

Ancak yepyeni Amazon Arama için uzun bir ara beklemek zorunda kalabiliriz . Çünkü planlar şu anda gelişme aşamasında bile değil. Çalışanlar bulunduktan sonra geliştirme süreci başlayacak. Bunun ne kadar süreceğini, yapay zekanın ne kadar sürede geliştirileceğini tahmin etmek çok zor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu