Haber

Muğla Büyükşehir Kazı Alanlarıyla Çevreyi Koruyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi, il genelinde hafriyat atıklarının çevreye zarar vermemesi için 650 bin araçla hizmet vererek 9 milyon 900 bin ton hafriyat atığının bertaraf edilmesini sağladı.

13 bin 247 kilometrekare yüzölçümü, 1480 kilometre kıyı şeridi ve yüzde 68 orman varlığıyla özel bir coğrafyaya sahip olan Muğla’da çevre yatırımlarına devam eden Büyükşehir Belediyesi, 9 hafriyat alanı oluşturarak vatandaşların hizmetine sunuyor. il genelinde. 2014 yılında büyükşehir olan Muğla’da 1 olan kazı alanını 9’a çıkaran Büyükşehir Belediyesi, uzun uğraşlar sonucu kazı alanını Datça’ya kazandırdı. Muğla’da 9, Bodrum’da 2, Milas’ta 1, Menteşe’de 2, Ula’da 1, Marmaris’te 1, Datça’da 1, Fethiye’de 1 adet kazı alanı bulunmaktadır. 2015-2023 ortasında bu alanlarda 650 bin araçla hizmet veren Büyükşehir Belediyesi, 9 milyon 900 bin ton hafriyat atığının bertaraf edilmesini sağladı. Düzenli hafriyat alanlarıyla inşaat atıklarının çevreye zarar vermemesini sağlayan Büyükşehir Belediyesi, 2435 hafriyat aracına da taşıma izin belgesi vererek izinli hale getirdi.

400 Bin Ton Hafriyat Toplandı

Kıyılardan teknelerle atık toplama, organize katı atık tesisleri, Muğla’nın ilk tıbbi atık tesisi, çöpten elektrik üretimi gibi birçok yenilikçi ve çevreci hizmeti hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, hafriyat atıklarının da agrega haline gelmesini sağlıyor. kurmuş olduğu geri dönüşüm tesisi ile Bugüne kadar kazı alanlarına dökülen 400 bin ton Hafriyat atıklarının geri dönüşümünden agrega elde edilmiştir. Elde edilen agrega, çeşitli yerlerde kullanılmak üzere Büyükşehir Belediyesi, MUSKİ ve diğer kurumlara verildi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu