Haber

Millet İttifakı liderleri seçim hazırlıklarını değerlendirdi

Millet İttifakı Partiyi oluşturan altı siyasi partinin liderleri. Altı liderle görüşmesinin ardından, “Türkiye yeni bir dönemin eşiğinde. Bu yeni dönem nitelikli kadrolar, şeffaf ve adil bir yönetimle kurulacaktır. Beklentimiz 64 milyon 114 bin 341 seçmenimizin oy kullanma hakkı kazanmasıdır.” Demokrasiye katkıları tam olacaktır. Millet İttifakı liderleri. Bizler güzel ülkemizde demokrasiyi inşa edeceğimize söz veriyoruz. Haydi Türkiye”.

Millet İttifakı’nı oluşturan 6 siyasi partinin genel başkanları, bu akşam CHP Genel Merkezi’nde Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ev sahipliğinde bir araya geldi. Altı siyasi partinin genel başkanlar toplantısı saat 22.00’de başladı ve toplantı 2 saat sürdü.

Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ve Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal. Toplantının ardından imzasıyla ortak yazılı açıklama yapıldı. İşte açıklama:

“1.5 YILDIR KUTULARIN GÜVENLİĞİ HAZIRLIKLARINI YÜRÜRDÜK”

“Aziz Milletimiz, Millet İttifakı genel başkanları olarak bahara 48 saat kala geldik. 13. Cumhurbaşkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun ev sahipliğinde Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi’nde gerçekleştirdiğimiz toplantıda, Ramazan Bayramı’nda yürütülen faaliyetlere değinildi. kampanya ve 1,5 yıldır devam eden faaliyetler… Sandık güvenliği hazırlıklarını görüştük.

Ülkemize baharı getirecek olan 14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı Seçimi ve 28.

“MİLLETİMİZ BÜYÜK OLSUN”

Milletimiz huzur içinde yatsın;

Millet İttifakı, 561 bin 977 misyoner ve gönüllüyle 192 bin 229 sandığa hazır. Ayrıca istekli avukatlar, ihtiyaç halinde her oylama noktasında hazır bulunacak ve her itirazı dikkatlice inceleyecek. Hiçbir sandık boş bırakılmayacak, seçim Türkiye Cumhuriyeti’nin demokratik geleneğine gölge düşürmeden sonuçlandırılacaktır.

“SÖZ VERİYORUZ”

Sevgili Millet,

Türkiye yeni bir dönemin eşiğinde. Bu yeni dönem, liyakatli ekipler, şeffaf ve adil yönetim anlayışı ile inşa edilecektir. Beklentimiz, oy kullanma hakkına sahip 64 milyon 114 bin 341 seçmenimizin demokrasiye tam anlamıyla katkı sağlamasıdır. Millet İttifakı başkanları olarak güzel ülkemizde demokrasiyi inşa etme sözü veriyoruz. Haydi Türkiye!”

Kaynak: ANKA / Güncel

amasraajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu