Yaşam

Kınık’ta Hayvancılığa Eğitimli Destek

Kınık İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından açılan Büyükbaş ve Küçükbaş Sürü Yönetim Personeli Kursunu tamamlayan kursiyerlere sertifikaları verildi.

Kınık Belediye Başkanı Dr. Kınık Belediye Başkanı Dr. Sadık Doğruer ve Kınık Kaymakamı Abdurrahman Çelebi.

Bakırçay’ın yükselen yıldızı Kınık ilçesinde her alanda gelişmişlik seviyesini yükseltme çabaları hız kesmiyor.

Bölgede hayvancılıkla uğraşanları bilinçlendirmeyi ve vizyoner iş gücüne ulaşmayı amaçlayan kurs, Kınık İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün uzman çalışanları tarafından başarıyla tamamlandı.

Mustaklar Mahallesi’nde halktan yoğun ilgi gören kursun sonunda sertifika törenine katılarak kursiyerlerle birlikte çıkan Lider Doğruer, “Bu kursun ne kadar değerli olduğunu ve ne kadar değerli olduğunu vurgulamak isterim. bu belge Kınık kasabası dışarıdan ne kadar küçük görünse de biz; Bakırçay’ın bereketli topraklarını ellerimizle yoğurarak her alanda büyük düşünüyor ve yaşıyoruz. Her şeyi doğru yapacağız. Bu insanlar her şeyin en iyisine ve en kalitelisine layıktır. Özellikle belirtmek isterim ki; İlçemizde tarım ve hayvancılık değerli bir boyutta yükselen ve gelişen bir değerdir. Bereketli ovalarımızda yetiştirdiğimiz hayvanlarımızı bilinçli bir şekilde yetiştireceğiz ve bu alanda yükselen bir fiyat olacağız. Bu kursa katılan tüm hemşerilerim istediklerini gösterdiler, hepinizi tebrik ediyor, bu projenin yaygınlaşması için elimizden gelen desteği vereceğimizi buradan beyan ediyorum.”

Kınık Belediye Başkanı ve Kınık Kaymakamı Abdurrahman Çelebi, kursu başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikalarını verdi ve birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

Törenin ardından Lider Doğruer, Kaymakam Çelebi ve beraberindeki heyet; Mustaklar Mahallesi Muhtarı Mustafa Uyar’ın yaptığı hayır kurumuna katılarak mahalle halkıyla bir araya geldi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu