Haber

IKBY Başbakanı Barzani: Memur maaşlarının Bağdat’a gönderilmesi için iki öneri sunduk

Barzani Bağdat’ta Başbakan oldu Muhammed Şii Sudani,Cumhurbaşkanı Abdüllatif Raşid, Meclis Başkanı Muhammed Halbusi ve bazı siyasi liderlerle görüşmesinin ardından basın toplantısı düzenledi.

IKBY’nin bütçe konusunu görüşmek üzere Bağdat’a geldiklerini belirten Barzani, başkanlığını yaptığı heyetin merkezi yönetim yetkilileriyle uzun ve zorlu görüşmeler yaptığını belirtti.

Barzani, heyet olarak IKBY’deki memur maaşlarının ödenmesi konusunda Bağdat’taki yetkililere iki teklif sunduklarını belirtti. “Biri kısa vadeli, diğeri uzun vadeli öneriler. Uzun vadeli önerimiz bazı kanunların çıkarılmasını, kanunların düzeltilmesini gerektirecek. Bunlar üzerinde çalışacağız.”söz konusu.

Barzani, görüştüğü siyasi liderlerin önerileri desteklediğini kaydederek, mevcut sorunların yakın zamanda çözülebileceğine işaret etti.

Irak Başbakanı’nın 17 Eylül Pazar günü ilgili birimlerle bir araya gelerek IKBY’deki memur maaşlarının gönderilmesinin yollarını görüşmesi bekleniyor.

IKBY Başbakanı Barzani, başkanlığını yaptığı heyetle dün Bağdat’a gelerek bütçe sorununu ve bölgesel yönetim memur maaşlarının gönderilmesi konusunu merkezi yönetim yetkilileriyle görüştü.

IKBY Hükümet Sözcüsü Peshawa Horamani, 4 Eylül’de Bağdat yönetiminin gönderdiği bütçenin memur maaşları için yeterli olmayacağını ve bu konudaki görüşmelerin sonuç vermediğini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu